Maszyna Pneumatyczna Lobster Tournament Model 401

Maszyna pneumatyczna Lobster Tournament Model  401 przez producenta okrzyknięta koniem pociągowym wśród maszyn tenisowych.To piętnasto kilogramowe urządzenie posiada możliwość wyrzutu piłek losowo w poziomie i pionie wymuszając aktywność gracza na korcie we wszystkich jego obszarach; od siatki aż do linii końcowej; wyrzucając piłki zarówno na forehand jak i na backhand poprawiając umiejętności grającego.

Główną a zarazem jedyną zasadą działania tej maszyny jest wyrzucanie piłek za pomocą sprężonego powietrza.

Główne cechy tej maszyny:
– Waga około 15 kg
– Pojemność rotera około 150 piłek (poniżej)

– Maszyna podaje piłki z prędkością około 70 km/h – brak możliwości regulacji.

– Posiada oscylację poziomą i pionową (poniżej)

– Dzięki specjalnej końcówce nadawana jest rotacja podczas wyrzucania piłki (można nadać wsteczną lub postępową rotację)

– Maszyna posiada pilot przyłączony do maszyny za pomocą 30-metrowego kabla osłoniętego gumowym wężem dzięki któremu zdalnie możemy włączać i wyłączać urządzenie.

Z uwagi na małą liczbę funkcjonalności, uciążliwy hałas oraz wysokie koszty ponoszone na utrzymanie  maszyny (serwis) przez potencjalnych nabywców, maszyny zostały wycofane z produkcji – ostatnia partia zjechała z linii produkcyjnej w 2010 r.

 


 

 

 

Warszawa, 27 sierpnia 2014*

*Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie zabronione. Publikacja przeznaczona jedynie dla klientów indywidualnych. Zakaz rozpowszechniania i udostępniania w serwisach bibliotecznych.

5 thoughts on “Maszyna Pneumatyczna Lobster Tournament Model 401

  • Witam, czy w dzisiejszych czasach można gdzieś kupić jeszcze maszynę pneumatyczną? u Was na mcourtcie(nie wiem czy tak się to pisze) niestety takich nie znalazłem, czy planujecie mieć takie w niedalekiej przyszłości, jeśli tak to jakie rodzaje i jakie koszty wiążą się z zakupem owych maszyn, pozdrawiam.

    • Witam, dziękujemy za pytanie. Maszyny pneumatyczne nie są aktualnie produkowane przez żadnego znanego nam producenta. Ostatnia maszyna pneumatyczna zeszła z linii produkcyjnej firmy Lobster w 2010 r. Oznacza, to że na rynku dostępne są wyłącznie maszyny używane. Z reguły nie polecamy maszyn pneumatycznych z uwagi na ich ograniczone parametry i ubogie funkcjonalności. Największym jednak problemem w korzystaniu z maszyn pneumatycznych jest poziom hałasu jakie one generują. O ile jeszcze na kortach otwartych można jakoś grać, to na hali lub pod balonem poziom huku jest trudny do wytrzymania i przeszkadza graczom z innych, sąsiadujących kortów. W odpowiedzi na Twoje pytnie: Nie planujemy prowadzić sprzedaży używanych maszyny pneumatycznych, natomiast oczywiście prowadzimy ich serwis.

          • @kalmas85 i @mateusz. Rolkowe maszyny rzeczywiście zużywają więcej filcu w piłkach niż maszyny pneumatyczne, dlatego, że piłka ma bezpośredni kontakt z rolkami w momencie jej wystrzelenia z maszyny. Filc zużywa się podobnie przy kontakcie piłki z rakietą (zwłaszcza przy uderzeniach rotacyjnych, gdy kontakt z rakietą jest dłuższy) oraz przy kontakcie z nawierzchnią – np. na twardych nawierzchniach po każdym kontakcie zostaje ślad piłki z filcem. Reasumując: być może maszyny rolkowe zużywają filc w piłkach o 10 – 20% szybciej niż przy normalnej grze, ale dyskusja jest bezzasadna, ponieważ jeśli kupujecie maszynę za kilka/kilkanaście tysięcy złotych to na pewno będzie was stać na zakup nowych piłek. Tak na marginesie, to znam osoby, które grają po kilka lat (!) tym samym kompletem piłek bezciśnieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *